KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411086
*
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 18:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 18:50:21
1
500 kr
15/3 12:21:40
2
400 kr
15/3 12:21:40
1
450 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:20
2
500 kr
15/3 12:22:20
1
500 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:59
2
600 kr
17/3 22:00:11
3
700 kr
18/3 18:15:52
2
800 kr
18/3 18:22:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23
*
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Läs om budbetjänten
Läs mer om Henning Hougaard
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 18:50:21 | 1 | 500 kr |
15/3 12:21:40 | 2 | 400 kr |
15/3 12:21:40 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/3 12:22:20 | 2 | 500 kr |
15/3 12:22:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
15/3 12:22:59 | 2 | 600 kr |
17/3 22:00:11 | 3 | 700 kr |
18/3 18:15:52 | 2 | 800 kr |
18/3 18:22:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, mÃ¥lare,Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23